הלוואות לעובדי מדינה

לבדיקת זקאות מהירה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עובדי המדינה הם מגזר גדול וחשוב הכולל מעל 100,000 עובדים. מגזר זה הינו המגזר היציב ביותר במשק הודות לעבודה היציבה שמכניסה מדי חודש לחשבון הבנק משכורת קבועה ויציבה לאורך שנים. מעבר לכך עובדי המדינה מקבלים הטובות ותנאים שונים ששום מגזר בארץ אינו מקבל, וזאת מאחר שהם גוף ממשלתי מוכר. ישנם לא מעט גופים אשר מעניקים הלוואות לעובדי המדינה מעבר לבנקים שאנו מכירים. אך יוקר המחיה שמשפיע על לא מעט תחומים פוגע גם בעובדי המדינה וגם הם זקוקים להלוואות.

הלוואות לעובדי המדינה בתנאים מסובסדים

אם אתם עובדי מדינה תוכלו ליהנות מתנאים מסובסדים ונוחים בלקיחת הלוואת עובדי מדינה שכוללים:

הלוואות לעובדי המדינה בסבסוד המדינה ותחת מכרז של חשב משרד האוצר– בסוג הלוואה זאת תוכלו לקחת הלוואה אשר מסובסדת תחת פיקוח המדינה, כך שתנאי החזר ההלוואה הם נוחים וגמישים במיוחד לעובדי המדינה וכן הריבית על הלוואה היא נמוכה ביותר מאשר ההלוואה בבנק.

הלוואות ללא סבסוד לעובדי המדינה– בהלוואות מסוג זה ללא סבסוד המדינה תוכלו לקבל הלוואה שאינה מסובסדת מגופים חוץ בנקאיים שונים בתנאים מיוחדים.

רוב ההלוואות הנלקחות באמצעות עובדי המדינה הינם הלוואות מסובסדות מטעם המדינה. הלוואות אלו מעניקות לעובדי המדינה הטבות ותנאים ששום גופים חוץ בנקאיים לא יכולים להתחרות בהם.

הלוואות לעובדי המדינה דרך הבנק- לא תמיד הלוואות כדאיות

החלטתם לקחת הלוואה לעובדי המדינה דרך הבנק, רגע לפני שאתם לוקחים את ההלוואה כדאי שתדעו כמה דברים חשובים בטרם לקיחת ההלוואה. כל הבנקים מציעים מגוון נרחב של מסלולי הלוואות לעובדי המדינה בתנאים החזר נוחים וריביות נמוכות למשך שנים רבות. אך מה קורה שעובד מדינה נמצא בקשיים כלכליים שאינם מאפשרים את החזר ההלוואה מדי חודש? כמו כל הלוואה אחרת אשר ניתנת ללווים ואשר אינה משולמת ישנו פיגור שעל עובד המדינה לשלם. אך לרוב מדובר בגל שהכנסות עובדי המדינה הם הכנסות לא הכי גבוהות במשק סכומי ההלוואות אינם גבוהים בגלל ההכנסה הממוצעת ויכולת ההחזר שלכם. לכן החזר ההלוואה הינו לרוב בהתאם להכנסת עובד המדינה כך שמדובר ברוב המקרים על החזר מלא של ההלוואה. כמו כן, הלוואות לעובדי המדינה אשר נלקחות דרך הבנקים אינם תופסים את מסגרת האשראי של הלווה בבנק, כך למעשה יכול הלווה להיות רגוע שיש לו מספיק מסגרת לדברים נוספים שהוא יכול לשלם בין אם זה תשלום על חופשה לחו"ל, תשלום על רכב שהוא קנה ועוד.

הלוואת לעובדי מדינה דרך גופים חוץ בנקאיים

הלוואות לעובדי המדינה דרך גופים חוץ בנקאיים הם אופציה נוספת שקיימת לעובדי המדינה. במקום לקחת הלוואה לעובדי מדינה בדרך השגרתית דרך הבנקים, ניתן לקחת את הלוואה דרך גופים חוץ בנקאיים אשר מציעים לעובדי המדינה תנאים לא פחות אטרקטיביים מאשר הבנקים. בהלוואות דרך גופים חוץ בנקאיים אין לו את הבירוקרטיה שיש בבנקים לכן הזמן לקבלת ההלוואה הוא מהיר מאוד לעיתים אפילו עד חצי שעה. כמו כן, בהלוואות חוץ בנקאיות תשכחו מהערבים, ביטחונות, פגיעה במסגרת האשראי ועוד. ההלוואה ניתנות בריביות נמוכות ובתשלומי החזר נוחים וגמישים לאורך תקופה ארוכה ובהתאם לצרכי הלקוח עצמו. פריסת התשלומים מאפשרת ללווה להאריך את תקופת ההחזר בהתאם לצרכים האישיים שלו. לכן אם אתם צריכים הלוואה דחופה ואין לכם כח לכל הניירת ונוהלי הבירוקרטיה המסובכים שיש בבנק הלוואה דרך גופים חוץ בנקאיים תתאים לכם עד מאוד.

מה כדאי לכם לבדוק בטרם לקיחת הלוואה לעובדי מדינה?

רגע לפני שאתם לוקחים הלוואה לעובדי מדינה כדאי שתבררו כמה דברים חשובים בטרם תחתמו על הלוואה שאתם עומדים להתחייב אליה לתקופה ארוכה.

בידקו את תנאי הבנק- רגע לפני שאתם מחליטים לקחת הלוואה כדאי שתבררו מה מציעים לכם בבנק ומה מציעים בבנקים אחרים. במידה ותמצאו תנאי הלוואה נוחים יותר מבחינת פריסת תשלומים, אחוזי ריבית כדאי לכם מאוד לפתוח חשבון בנק בבנק אחר וליהנות מהטבות אלה. רוב הבנקים לא אוהבים שלקוחים נאמנים של שנים עוזבים אותם בפתאומיות, לכן בררו עם הבנקאי שלכם אילו תנאי מוכן הבנק לתת לכם ואילו הטובות מיוחדות היו יכול להציע לכם בטרם תעזבו אותו. לרוב זה עוזר עד מאוד לאיים על הבנק שלכם, מפני שהבנקים נלחצים ומציעים לכם תנאים טובים יותר מאשר שלקוח שלהם ותיק יעזוב.

יכולת ההחזר החודשי של הלוואה-  יכולת ההחזר החודשי של ההלוואה היא הדבר דבר חשוב מאוד שתצטרכו לבדוק לפני שאתם לוקחים הלוואה. חשוב שתוכלו לעמוד בהחזר ההלוואה מדי חודש על מנת שלא תשלמו ריבית פיגורים או שלא ייווצר מצב בו יפתחו לכם תיקים בהוצאה לפועל. אל תתפתו להלוואה נוחה לפני שאתם בודקים אותה. בדקו טוב טוב ושאלו את הבנקאי שלכם כל דבר שלא ברור לכם לגבי גובה הריבית, ההחזר, תקופת ההחזר ופריסת התשלומים עצמה. בקשו לראות את הכל רשום ומאושר באמצעות פקיד הבנק בטרם תיקחו את ההלוואה.

אחוז הריביות- אל תתפתו לפריסת תשלומים ארוכה יותר, חשוב מאוד לבדוק מהו אחוז הריבית שנותנים לכם על הלוואה והאם הוא קבוע צמוד למדד או ריבית משתנה בפריים טיים. חשוב לקחת הלוואה עם אחוז ריבית נמוך מאוד על מנת שתוכלו להחזיר אותה.

התייעצו עם איש מקצוע– בטרם בחירת ההלוואה שאתם רוצים לקחת התייעצו עם איש מקצוע שמבין בתחום הלוואות ויכול לייעץ לכם באופן מקצועי איזה הלוואה מתאימה לכם. התייעצות עם איש מקצוע תיתן לכם ידע נוסף ופרספקטיבה אחרת שכדאי לכם לקחת בעת לקיחת ההלוואה.

אם תקפידו לבדוק לעומק וביסודיות את הפרמטרים השונים בטרם לקיחת הלוואה, תוכלו לקבל את ההלוואה הטובה יותר בהתאם לצרכים האישיים שלכם.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print