הלוואות לפתיחת עסק

כל עסק בין אם הוא קטן או גדול מזדקק להלוואה כזו או אחרת במהלך שנות פעילותיו, גם אם מדובר בחברה בינלאומית שנסחרת בבורסה בניו יורק או דוכן בשוק הכרמל – הצורך בהלוואה תמיד קיים כדי להרחיב ולהגדיל את העסק. כיום יש מגוון רחב של הלוואות וכן כמות הספקים הינה גדולה מאוד, בנקים אינם הגופים היחידים המעניקים הלוואות כפי שהיו נהוג במשך שנים ארוכות. חברות רבות מעניקות הלוואות חוץ בנקאיות לכל מטרה ובעיקר לעסקים, הן מאפשרות לבעל העסק לקחת הלוואה 'מאחורי הגב' של הבנק לכאורה, אולם זו אפשרות חוקית לחלוטין המפוקחת על-ידי המדינה במטרה לשמור על בעלי העסקים בפני ריביות גבוהות ותנאים לא ריאלים.

 

חשיבות אשראי חיצוני עולה עוד יותר כאשר מדובר ביזמים המתכוונים לפתוח עסק חדש וטרי. היות ורוב העסקים הם קטנים ובינוניים ואין להם סכומי עתק כדי להשקיע בעסק, לכן הם ניגשים לחברת המעניקות הלוואות לעסקים בכל הגדלים. אפשרות זו מעניקה לבעל העסק את הכלים להתרחב ולהתייעל בתמורה לריבית על הלוואה, ההחזר נעשה בהתאם לתנאים בו קבעו שני הצדדים וכן על הריבית. עם זאת, יש לציין כי בשוק כה רחב של אפשרויות הלוואות וספקים רבים שישמחו להעניק הלוואה, עודף האפשרויות הללו לא תמיד עוזר לנו היות ולעיתים אנו טובעים בעומס ובמגוון הרחב שקיים. כדי להגיע להלוואה המשלמת ביותר לעסק שלכם כדאי קודם להתייעץ עם מומחים פיננסים שיסבירו ויפרטו בפניכם את כל סוגי ההלוואות הקיימות כיום בשוק.

מאז המשבר הכלכלי ב-2008 בארה"ב הוא הצליח לערער את יציבות הבנקים הגדולים בעולם ואנו עדים להקשחה בתנאי האשראי לעסקים ולאנשים מהמגזר הפרטי, וזה מתוך חשש כי משבר כלכלי עתידי יכול להכות בעוצמה רבה יותר בישראל מאשר המשבר ב-2008. המדינה מתכננת אט אט חוקים וסעיפים השומרים הן על הבנקים והן על האזרח הקטן המעוניין בהלוואה, עם זאת היא מוודא שהחברות אשר מעניקות הלוואות חוץ בנקאיות עומדות בתנאים ואינן מפרות חוקים או זכויות המגיעות ללקוחות כל הבנקים. אם הנכם שוקלים לקחת הלוואה לעסקים דעו כי המדינה תעמוד לצדכם, זה בא לידי ביטוי בסדרה של חקיקות (חוק אשראי הוגן, חוק הסדרי התשלומים וכו') שעוזרות לנו לשמור על עתידנו הכלכלי ולבחור בהלוואה המשלמת ביותר לבית העסק.

לעסקים רבים יש אפשרות נוספת של קבלת הלוואה מקרנות שונות בערבות מדינית המיועדת לתמוך בעסקים קטנים ובנוניות עם מחזור עסקי של עד 100 מיליון שקלים בשנה. במסגרת תוכנית זו, ישנם מסלולים לעסקים בהקמה כאשר המדינה היא סוג של "ערבה" להלוואה שתיקחו, מכאן שהמדינה לוקחת עליכם ערבות במידה ולא תצליחו להחזירה. כתוצאה מכך בנקים רבים מפחיתים את סיכוני האשראי שלהם במידה משמעותית ומעניקים סכומים גבוהים מהרגיל בקלות רבה יותר, ההליך הבירוקרטי לקבלת הלוואה חוץ בנקאית לעסק היא בהרבה יותר קלה ומהירה, בדרך כלל מדובר בהליך שלא לוקח יותר מ-48 שעות. הבנקים מאידך מרבים לקחת את זמנם ולא למהר לחלק הלוואות לכל הדורש, הם בודקים את אתכם לעומק וקובעים תנאים בהתאם למצב הכלכלי שלכם, באיזה בנק אתם לקוחות, נכס וכמובן ההכנסה, לכן קבלת הלוואה מהבנק היא מתישה וארוכה וגם לאחר כל זמן ההמתנה הארוך – היא עלולה לסרב לתת הלוואה ובכך בעלי העסקים שרפו את זמנם בבקשת הלוואה לעסקים מהבנק.

קרנות בערבות המדינה

ערך ההלוואה

סוג העסק

מחזורים עסקיים

500.000 ₪

עבור עסק בהקמה

אין

בטחונות בשיעור % 25 .

קרן פועלים של בנק הפועלים

ערך ההלוואה

סוג העסק

מחזורים עסקיים

500.000  ₪

עבור  עסק חדש

אין

בטחונות בשיעור % 10

קרנות נוספות המעניקות הלוואות להקמת עסקים

סכום ההלוואה

שם הקרן

תקופת החזר

תקופת גרייס

עד  40.000 $

קרן גליל

עד ארבע שנים

ללא

עד 240.000 ₪  

קרן נתן

גמיש  

ללא  

עד 90.000  ₪

קרן שמש

עד חמש  שנים

עד שלושה חודשים

עד 750.000 ₪

קרן קורת

עד חמש  שנים

עד ששה חודשים

עד 350.000 ₪

קרן הסוכנות היהודית

עד שש שנים

עד שנה

עסקים יצרניים לצורך רכישת ציוד. ההלוואה מכסה עד % 90 מערכו של הציוד שנרכש. סכום מקסימלי עד שני מיליון ₪

קרן צפונה דרומה

עד חמש  שנים

עד ששה חודשים

עד 135.000 ₪

קרן סולם

עד חמש  שנים

ללא

 

אנו ב'ישראלי-לונס' מעניקים שירותי ייעוץ והכוונה בנושא הלוואות לעסקים, נשמח להעניק שירות ולהצמיד לכם את אחד מהמקצוענים הפיננסים שלנו שידריכו אתכם עד ההצלחה העסקית הגדולה. ביחד נחפש ונאתר את ההלוואה המשלמת ביותר לעסקים בשוק תוך כדי עיצוב תנאי ההלוואה כך שלא יכביד עליכם מדי חודש עם ההחזר. כדי לקבל ייעוץ חינם וללא שום התחייבות אנא התקשרו או השאירו את פרטיכם בתחתית הדף ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

בברכה,
צוות המומחים של 'ישראל-לונס'.