המדריך להלוואה המשתלמת ביותר

לבדיקת זקאות מהירה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

ההלוואה הנכונה תלויה בהמון פרמטרים, ביניהם גם הריביות שאנו משלמים מדי תקופה מסוימת. מרוב המגוון הרחב של סוגי הריביות והאחוזים לעיתים אנחנו מוצאים את עצמנו אבודים ומבולבלים, תופתעו לגלות שלא כל מי שלוקח הלוואה מכיר את כל סוגי הריביות, לכן חשוב להכיר את כולן ורק כך נוכל לקחת הלוואה שתתאים בדיוק לנו.

 

מהי ריבית משתלמת?

לפני עידן הבנקים, אנשים שהיו זקוקים לכסף היו פונים ל"מלווים בריבית" והם היו נותנים את הכסף בתמורה להחזרו בתוספת אחוז מסוים מכלל ההלוואה (ריבית). כיום אנו יכולים להגיש בקשה להלוואה ממספר גורמים כמו גופי מימון פרטיים, קופות גמל (חברות ביטוח), קרנות פיננסיים ועוד. ההלוואה שעלינו להחזיר מדי חודש מלווה עם אחוז מתוך ההחזר החודשי לגוף הפיננסי שמנו הלווינו את הכסף, האחוז הצמוד להחזר נקרא "ריבית" והיא התוספת החודשית או השנתית שאנחנו מחזירים עם ההחזר החודשי. 

עם הזמן הבנקים החלו גם להפוך את האזרחים למלווים בעצמם וחלק מהמעגל העסקי שלהם, איך זה קורה?
אם יש לכם כסף ששוכב בחשבון או בבפיקדונות בבנק , רוב הסיכויים שהבנק הלווה את הכסף שלכם ללקוחות שונים, אבל אל דאגה – הכסף הזה חוזר עם תוספת של אחוזים מסוימים לבנק ואפילו נותן תוספת קטנה לחשבון ממנו נלקח הכסף. סכום הריבית שנקבע על הלוואה אינו קשור לשום סוג של "הצמדה" למדד כזה או אחר, "צמודה למדד" זו תוספת בפני עצמה במידה וההלוואה צמודה אולם נמצאות תחת אותה כותרת.

ריבית בכרטיס אשראי:

רוב חברות האשראי מעניקות אפשרות להלוות מהן כסף ועם ריביות הדומות לאלו של הבנקים (8%-12%). הריבית נמדדת ע"י סוג כרטיס האשראי אשר אנו מחזיקים, כאשר כרטיסי היוקרה מקנים את אחוז הריבית הנמוך ביותר להלוואות חברות האשראי השונות, וכך הלאה.

ריבית פריים וריבית חובה:

בנק ישראל מפרסם מדי תקופה את ריבית ישראל בחודש הנוכחי , ריבית זו היא העוגן ובסיס לתמחור עסקאות כגון הלוואות, פיקדונות וכו'. לדוגמה: אם ריבית בנק ישראל עומדת על 0.2, גובה ריבית הפריים תהיינה 1.8.
ריבית חובה זו ריבית שאנחנו משלמים כאשר חשבוננו נמצא במינוס, הריבית תהיה בין 6% ל-12% במידה ולא חרגנו ממסגרת האשראי, במידה וכן הריבית משתנה וזאת בהתאם לבנק ואיזה סוג לקוחות אנחנו. אם אנו חורגים מהמסגרת שחברת האשראי או הבנק הציבו לנו, נשלם ריבית נוספת על החריגה ממסגרת האשראי.

חישוב ריביות בבנקים:

החישוב על הלוואות ופעולות דומות נעשה בצמוד לריבית הפריים הנקבעת ע"י בנק ישראל אחת לכמה חודשים. ריבית הפריים מבוססת על הריבית שנקבעה בתוספת של 1.5% באופן קבוע, הריבית בבסיסה קבועה לכולם. הבנקים כיום מתחרים על לב הציבור ומציעים ריביות פריים נמוכות, דבר המאפשר תחרות לטובתנו.
ריבית דריבית – ידועה בשמה גם כ'ריבית מצטברת'. הריבית מחושבת בכל פעם מחדש על בסיס החוב שנותר כולל גם את הקרן והריבית יחדיו. המטרה בריבית דריבית היא שהיא עצמה יוצרת תשואה בהמשך.
ריבית אפקטיבית (מתואמת) – זו הריבית הכלכלית שאנחנו משלמים בפועל על הלוואות ותשלומים בקרדיט והינה נגזרת מחישובי ריבית דריבית.אם אתם שוקלים לקחת הלוואה ואינכם בטוחים באיזו מהן לבחור, אתם מוזמנים להתקשר אלינו או להשאיר פרטים בתחתית הדף והמומחים של "Israel Loans" יצרו איתכם קשר בהקדם.
הייעוץ הוא חינמי וללא שום התחייבות עתידית.

 

כאן בשבילכם,

צוות ISRAEL LOANS
 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print